среда, 23 января 2013 г.


Пізнавальна активність дошкільнят

Кожна дитина - потенціал. Завдяки її можливості, відкрити для неї власні життєві сили, наповнити її відчуттям власної спроможності - важливе завдання педагога.

Дитина - суб'ект життя, активний співучасник виховного і навчального процесу.Саме  тому проблема  оптимізації пізнавальної діяльності як одного із головних засобів розумового виховання стала однією із  найважливіших завдань педагогічного колективу дошкільного закладу.
Пізнавальна активність людини починається з  безпосереднього споглядання, а потім стає предметом абстрактного мислення і перевіряється практикою, дійсністю. У дітей дошкільного віку чуттєве і раціональне пізнання створюють єдину пізнавальну діяльність.Сенсорні процеси органічно входять у всі види і форми спілкування дитини із зовнішнім світом і становлять невід"емну частину будь якої змістовної діяльності дошкільника. Використання символів, схем, знаків для розвитку пізнавальної активності відіграють особливу роль. Знаки і символи є повсюди, це дуже розповсюджений спосіб спілківання й передачі інформації. Після народження дитина потрапляє не тільки в світ реальності, а ще й у світ умовностей. Саме тому вона повинна навчитися розуміти й оперувати знаками будь-якого виду. Уміння оперувати символами - це головна особливість людини.








Ось так самі найменші діточки нашого садочка розвивають свою пізнавальну активність.



Багато цікавого та інтересно  взнали діти молодшої групи



Діти середньої групи  легко опановують заучення віршів за схемами-символами





Залюбки діти старшої групи виконують різноматні вправи і завдання

Формування знаково-символічної діяльності і різноманітний арсенал засобів, що використовуються в нашому дитячому садку дають можливість проявити у дітей здатності до продуктивної діяльності.Чим вищого рівня набуває знаково-символична діяльність, тим важливішою стає її роль у формуванні пізнавальної активності малюків дошкільного віку.